Odrezati rep ali ne??

kanchy · 5720

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
: 14 November 2009, 10:31:57
Že pred časom sem pri psički opazila probleme z repom (sem odprla eno temo s tem). Takrat je potem izgledalo bolje, kasneje pa je rep spet visel. Zadnji del repa (dobrih 10cm) ni živ. Verjetno zaradi udarca, ali pa pika žuželke. Ne vemo točno.
 V glavnem pred pol leta si je psička začela gristi rep na tem odmrlem delu. Veterinarka je rekla da so verjetno bolhe, dobili smo ampule, sprej, mazilo, antibiotike. Pred dobrim tednom se je stvar ponovila. Psička si zgrize rep do živega. Torej niso bile bolhe in tudi sedaj niso. Spet smo dobili neko mazilo, in polno antibiotikov. Veterinarka meni da se bi znalo pozdraviti in ni nujno da bi se ponovilo.
 Sedaj se sprašujemo... je smiselno vsake pol leta voziti psa k veteinarju, zapravljati denarje in psa filati z antibiotiki ali bi bilo bolje če bi se odmrli del repa odrezalo? Namena itak nima, psu gre na živce, meni je pa vseeno če bo rep malo krajši.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 14 November 2009, 10:41:00
To je vprašanje za veterinarja, mi laiki, ki itak nimamo pojma o tem nimamo niti najmanjše pravice sodi. Poseg je konkreten. Sicer si pa lahko prebereš kako je Teja reševala rep z veliko bolj hudo rano pri začasniku. A sataletita ji ne daješ gor?

Sicer je mogoče opcija, da je tam kaka okužba, tujek? Lahko pa še vedno stopiš do drugega veterinarja, pa ne kakega splošnega.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 14 November 2009, 10:51:05
Jaz bi naredila tako: najprej terapijo dokončat, če jo je že dobil. Če bo potem OK, super, če ne ali če se bo ponovilo pa rep stran. Ni nevem kakšna huda zadeva, če gre stran samo 10 cm velik košček.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #3 : 14 November 2009, 15:26:11
A sataletita ji ne daješ gor?
Sedaj ga ima, ko si je spet začela gristi pa smo bili an morju in nismo imeli s sabo te lučke.

Ne, ni videti da bi bilo karkoli tam. Veterinarka pravi da jo verjetno moti ali pa srbi in zato grize, čuti pa itak nič, zato gre do živega.


Veterinarka je sicer rekla, da bi bila možnost tudi rezanje, ampak da bomo najprej zdravili. Nočem pa da se to sedaj ponavlja v nedogled. Mislim, da bomo naredili tako kot je rekla Lanabela; če bo v redu bomo pustili če se bo pa ponavljalo, bo še del repka stran.




kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #4 : 06 Januar 2010, 10:42:29
Ne, ni šlo. Z repom ni bilo nič bolje, tako da smo jutri naročeni na operacijo.



Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 06 Januar 2010, 12:38:52
Vama želim čimprijetnejši potek operacije in mirno okrevanje, pa da bodo težve rešene!

lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #6 : 06 Januar 2010, 12:45:18
Hvala  :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7 : 06 Januar 2010, 18:41:17
Teja je po izjemno veliko uloženega truda v zdravljenje, po mesecih rednega previjanja in mazanja, rep odrezala, oz. ga je veterinar.
V mes je kazalo že super pa mu ga je vseeno ratalo ponovno zgristi do kosti. S tem, da njegov rep ni bil odmrt, ampak v celoti živ, ampak z globoko rano za katero niso zvedeli vzroka.
...če se prav spomnim...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #8 : 06 Januar 2010, 22:27:11
Ta primer mi je malo znan. Pa kolikor vem naj bi šlo na koncu že za psihološke težave ali kako naj rečem.

Če bi bil rep še živ bi se verjetno dalo še kaj rešiti (ozr. do tega sploh ne bi prišlo), tako pa po dveh neuspelih zdravljenih nismo videli druge rešitve. Me samo jezi ker niti ne vem zakaj je do odmrtja sploh prišlo.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #9 : 07 Januar 2010, 11:37:56
Smo preživeli, psička se še zbuja, takole pa trenutno izgleda







TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 07 Januar 2010, 11:56:51
No, super, da je vsaj zaenkrat vse ok!  :)

Pa mislim, da je bilo tako verjetno res najbolje-v bistvu ji je še ful dosti repa ostalo-sem mislila, da bo ostal le "štrcl".

Držim pesti še za naprej!

Hah, ampak zanimivo, verjetno bi si marsikateri "skrbnik" rottija ali dobija ali boksija samo želel, da bi pes imel probleme z repom (in ušesi npr.) in bi mu ga (jih) lahko lepo legalno odrezal! V takih primerih, ko se pasmi nikoli ni kupiralo repa oz. tudi če se gre za pasmo, ki so jo včasih kupirali, pa je skrbnik res normalen in to kar naj bi bil, pa so take odločitve zelo težke in boleče, četudi na koncu edine pravilne...


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 07 Januar 2010, 12:08:41
Sedaj pa imaš avstralca s kupiranim repom  :P :P :P.
brez repa bo zelo lepa  ::)!
Pri mojem prejšnjem zlatkotu je na začetku repa, proti korenu, na zgornji strani nastala nekakšna otrdlina, kot bula, včasih se je tam grizel in si naredil ranico.
Jaz sem morala biti vedno zelo pozorna, da je imel ta del repa čist, predvsem da sem ga močno izpirala ob kopanju, da ga ni nikoli srbelo. Kljub temu se je včasih grizel. Pes je bil že star in nismo ukrepali. Tako je imel do smrti. Mislim, da je to bil nekakšen nenevaren tumor.
Tudi sedanji labradorec ima nekakšno spremembo prav na istem mestu, dlaka mu tam malo odpada, vendar se ne grize in ga ne moti.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #12 : 07 Januar 2010, 15:09:49
No, super, da je vsaj zaenkrat vse ok!  :)

Pa mislim, da je bilo tako verjetno res najbolje-v bistvu ji je še ful dosti repa ostalo-sem mislila, da bo ostal le "štrcl".

Držim pesti še za naprej!

Hah, ampak zanimivo, verjetno bi si marsikateri "skrbnik" rottija ali dobija ali boksija samo želel, da bi pes imel probleme z repom (in ušesi npr.) in bi mu ga (jih) lahko lepo legalno odrezal! V takih primerih, ko se pasmi nikoli ni kupiralo repa oz. tudi če se gre za pasmo, ki so jo včasih kupirali, pa je skrbnik res normalen in to kar naj bi bil, pa so take odločitve zelo težke in boleče, četudi na koncu edine pravilne...
Že tako so malo večji del odrezali, kot sem pričakovala, ker so šele potem videli da je tudi višje pogrizeno. Saj rana je bila v bistvu le kakih 10cm od konca repa.

Ja potem ko sem jo prišla iskat in videla kakšen je sedaj repek mi je bilo kar malo hudo. Se bo treba še malo navaditi  :-[



Sedaj pa imaš avstralca s kupiranim repom  :P :P :P.
Ne to sploh ni kupirani. A ne vidite da je to albino NBT avstralec  :-9  8)





KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 07 Januar 2010, 15:14:39
Koliko cm pa bo sedaj dolg?



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #14 : 07 Januar 2010, 15:21:12
Če sem ga prav izmerila ima nekje 23cm. Nimam pa pojma koliko je bil prej.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #15 : 08 Januar 2010, 11:56:30
Ko bo zrasla dlaka, bo čisto v redu za videt.


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 08 Januar 2010, 11:59:51

Po mojem bo tudi čist ok!

Vem za eno novofundlandko, ki so ji morali odrezat praktično cel repek takoj po rojstvu, pa ni bilo čist nič čudnega, da je bila med ostalimi repatimi mladički v leglu ona edin takšen srčkan "bobtailček".


TikTak

  • *
    • Prispevkov: 39
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 08 Januar 2010, 12:07:23
Happyja smo mi že dobili z odrezano polovico repa, samo, da je bil takrat rep na konici čisto gol in ga je zelo srbelo (si je grickal). Potem je pa dlaka čez zrasla in je bilo čez kakšen mesec čisto vredu in nima nobenih problemov več z njim.
Po moje bo tut vse ok in se bo treba samo navadit, da je malo krajši :)