Nemška doga [Deutsche Dogge, Great Dane]

veranderlijk · 2679357

IGA

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #4410 : 26 Januar 2007, 20:19:18
Danes ob 15.00 smo prvic malo potocili solze, kajti v Celje se odpeljala Athena from Blue Bark.Ob odhodu smo jo se zadnjic stehtali(12,3 kg) in zazeleli njej in novi lastnici prijetno sobivanje.




Sedaj pa smo ze dobili informacijo da je mala damica po temeljitem pregledu novega doma in vecerji ze padla v posteljo.

Jutri bomo se 3x ponovili danasnjo vajo.Ob 9.00 odide prvi fant Alpheus from Blue Bark(najtezji od vseh-12,6 kg).Po ga bo vodila v Maribor in mislim, da ga bo nova lastnica kaj kmalu predstavila na forumu, saj se ze sedaj vcasih oglasi.




No pa mi je zmanjkalo casa, kajti mladez vedno nekaj potrebuje.

Igor


 



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #4411 : 26 Januar 2007, 23:53:29
Igor a ni malo prehitro da že gredo od doma?
Kar se pa tiče slik pa so zelo dobre.

L.p.Benjamin



TeaW

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #4412 : 27 Januar 2007, 00:19:39
Pozdrav svima na forumu, evo da se i mi malo pridružimo :) te da vam predstavim svoju ljubimicu  Wega From Valvasors Land a neki je znaju i od prvog dana kada se je oštenila ;)







Tu je sa svojom mlađom vlasnicom


Ovo joj je najbolja prijateljica


Pozdrav, Tea



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4413 : 27 Januar 2007, 01:30:42

  Ojla!

  Tea- pozdrav i na nasem forumu .

  Cao-Slavi



IGA

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #4414 : 27 Januar 2007, 09:59:58
Benson stari so 8 tednov, od cepljenja in tetoviranja je minilo 10 dni, dosegli so teze od 11,6 do 12,6 kg prav vsi so zelo
zivahni in jesci pa tudi novi lastniki jih nestrpno pricakujejo in so se pripravili na njihov prihod, tako kot smo jim svetovali skozi
pogovore zadnjih nekaj dni.

Zanima pa me kako pa pravzaprav ostali vzreditelji gledate na cas odhoda mladih in priprave novih lastnikov na njihov prihod.

L.P.
Igor



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #4415 : 27 Januar 2007, 10:05:11
Sicer nisem vzreditelj (in tudi ne bom)... Zakon sicer narekuje, da morajo biti madiči pri mami 9 tednov. Tokrat mislim, da ta zakon (na žalost) ni ravno smiselen.
lp
T.

P.S.: Gre kakšen v Ljubljano?

8)


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #4416 : 27 Januar 2007, 13:11:46
Ste videli to:

http://www.bolha.com/oglas2157107

Gre namreč za tisto shirano dogo, o kateri smo se že tule pogovarjali.



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #4417 : 27 Januar 2007, 13:15:48
Saj niso normalni...  :o  :o  :o  >:(

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #4418 : 27 Januar 2007, 13:19:55
Videla sem že marsikaj, samo da pa bi nekdo oddal svojega psa za nek kur*** esej in 100 evrov, pa še ne. Žalostno...



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #4419 : 27 Januar 2007, 13:44:47
Ta je pa huda... pa saj ljudje niso normalni! >:(



Nemški_o

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #4420 : 27 Januar 2007, 13:51:04
G. Žnidarič barbara je bila verjetno opozorjena, da se je že pisalo po forumih o stanju njene doge in sedaj se šali na svoj primitivni način, ker ve da bo izvala reakcijo!



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #4421 : 27 Januar 2007, 14:00:01
Ta pa zna ::) ::) ::)
Koka >:D

lp



BenSon

  • *
    • Prispevkov: 263
    • Točke: 1
Odgovori #4422 : 27 Januar 2007, 18:26:03
Igor tamali so res zelo lepi.Verjamem,da nisi moje vprašanje vzel kot kakšno provokacijo ali kaj podobnega.Zdelo se mi je pač malo prehitro,saj jaz moje začnem oddajat ko napolnijo 2 meseca (čez 60 dni).Včasih tudi več mesecev  ;D ;D.

L.p.Benjamin!



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #4423 : 27 Januar 2007, 18:38:07

Zanima pa me kako pa pravzaprav ostali vzreditelji gledate na cas odhoda mladih in priprave novih lastnikov na njihov prihod.

L.P.
Igor
Živijo, no meni se zdi 8 tednov prezgodaj, vsaj do 10 tedna je vseeno bolje imet mladiče skupaj in predvsem v družbi mame, tako da precej manj trpijo v novem domu in se lažje prilagodijo pri 10 kot pa pri 8 tednih. Poleg tega pa se mi zdi zelo neprimerno oddajat več mladičev na isti dan. Tudi psica ima čustva, zanjo je odhod mladičev boleč in se mi bolje, da se npr. oddajo porazdeli čez cel teden ali dva. Novi lastniki pa če si že tako zelo želijo mladiča, bodo ja lahko počakali kakšen dan več, psica jih bo imela le še par dni, oni pa še pasje celo življenje.
Res, da nisem vzreditelj, imeli smo le eno leglo, zato tudi govorim le moje mnenje kar se mi zdi bolj prav in na podlagi izkušenj nekaterih zelo dobrih vzrediteljev.
Tri mladiče v istem dnevu pa ne bi nikoli dala od hiše, psici tega res ne privoščim.
No, upam, da je vaša manj občutljiva in da je odhod mladičev ne bo huje prizadel.
Dobre lastnike in prijeten dom za tvoje kužke želim
Barbara


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #4424 : 27 Januar 2007, 18:46:13
Kast psica je po porodu poginila... :'( :-[ :'(

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4425 : 27 Januar 2007, 19:43:28
Ste videli to:

http://www.bolha.com/oglas2157107

Gre namreč za tisto shirano dogo, o kateri smo se že tule pogovarjali.

Ammm a tisti, ki ji bodo poslali po pošti esej pa 100€ in ne bodo izbrani bodo nazaj dobili denar al kako? Nič ne pišejo "pravila igre". Sicer pa na takega vzreditelja nimam komentarjev, tudi če je samo šala je prekleto bolana.

IGA mali so nori  :-* :o :-|~

Lp nina



Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #4426 : 27 Januar 2007, 20:11:20
Kast psica je po porodu poginila... :'( :-[ :'(
se opravičujem  :-[  , pa saj je bil že govor o tem par strani nazaj, Igor sori, drugič bom raje tiho   :'(


IGA

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #4427 : 27 Januar 2007, 20:49:42
Benson vprasanje sem vzel le kot golo radovednost in na njega tako tudi odgovoril.Verjamem pa da vecina vzrediteljev sama najbolje oceni cas in pripravljenost mladih za odhod.Midva govoriva o razliki le 4-5 dni in moja ocena je bila, da gredo mladicki od doma na zacetku vikenda, kajti tako bodo lahko ze takoj vec casa z novimi lastniki(no nekateri so si pa vzeli kar "porodniski dopust").

No pa gremo naprej z naso predstavitvijo.

Anu from Blue Bark je najlazja v celem leglu,cisto modra morda za odtenek temnejsa od ostalih vendar pa resnicno najvecja crkljivka.Danes je odsla v Mirno, kjer jo bo razveseljevala tri mlade ljudi.



Amun Brutus FBB  Je odsel v Ljubljano tako blizu nas, da se bo verjetno veckrat sprehajal s svojima sestricama.No pot ga bo pa vcasih vodila tudi v Mursko Soboto in  morda se malo dlje.

 


Arsene Lupin FBB (dosedaj klicani Arsic) pa bo se malo pocakal doma saj mu se ni uspelo opraviti tecaja iz porodnicarstva.V psarni from Valvasor Land pa trenutno bolj rabijo strokovni kader kot pa kaksnega malega vriskaca.

 

L.P.
Igor
 





Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #4428 : 27 Januar 2007, 21:13:05
Kake grimase delajo  :-* :-* Ful so lušni  :P komaj čakam da spet kakšnega vidim  :-*

Igor a lahko kakšno lušno slikco meni priljubljene Ace (Ake?)?  ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Be-bob

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #4429 : 27 Januar 2007, 22:00:27
Spet par nasih slikic, da pokazemo kako rastemo  :P





Poooolllleettteeelllll boooommm:)



Pa še portret:)




Pozdravcek od nas treh :P :P :P :D :D :D

LP Anja, Klaudio & Be-bob


IGA

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #4430 : 27 Januar 2007, 22:08:53
Tole so pa se zadnje tri damice:

Acca Larentia FBB na svoj 56 dan tehta 12,7 kg in se svoji tezi primerno tudi vede(ne boji se nikogar,ne nagaja,ce pa je potrebno pa tudi ostro odreagira na provokacije ostalih mrcinic).Acca ostane doma.




Ashanti FBB je na nek nacin mocno podobna bratcu Arsicu in prav tako ostane doma.




Aine FBB pa nas preseneca s svojo budnostjo (mislim da bo zelo dober cuvaj), hrabrostjo in hkrati tudi z neznimi prihodi v nasa narocja.Trenutno se nismo nasli lastnikov in jo bova verjetno z Benjaminom oddala malo kasneje :) :) :)




Tako nasa 8 delna pravljica se tule konca morda bo na forum pristopil tudi kateri od novopecenih dogasev in nam poslal kako slikico.Jaz pa prilepim se kdaj kaksno sliko tistih, ki ostanejo doma.

Za dobro pocutje in razvoj mladine smo v izmenah skrbeli Mojca,Jasna,Manca,Vesna in moja malenkost pa verjemite kakor so kuzki pridobivali na tezi smo jo mi malo izgubljali.

L.P.
Igor



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #4431 : 27 Januar 2007, 22:12:27
Res kapo dol vsem ''nadomestnim staršem'' v tem prekrasnem leglu.  8)



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2
Odgovori #4432 : 28 Januar 2007, 09:42:39
Igor glede na to da dve dami ostaneta doma me zanima ali bosta potem namenjeni nadaljni vzreji.
In če ja,
me zanima ali se ne bojite da bi se ponovila žalostna zgodba vaše prve psičke?

lp



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #4433 : 28 Januar 2007, 10:16:38
Igor glede na to da dve dami ostaneta doma me zanima ali bosta potem namenjeni nadaljni vzreji.
In če ja,
me zanima ali se ne bojite da bi se ponovila žalostna zgodba vaše prve psičke?

lp

M., kaj pa ti ????Se bojiš ::)?

1. treba je vedeti zakaj je umrla
2. potem takem bi vsi ki so jim umrli psi morali razmisliti če jim ne bodo tudi v drugo ::)
...

Še lažje ti bo na tvoje tisoč in eno vprašanje odgovoril Igor,
če bo hotel.

lp aleš



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #4434 : 28 Januar 2007, 11:36:33

    Ojla!

   IGA- ce nebi bil Arsene ze moj, bi se prav borila zanj  :D :D :D

   Imamo novice. Hilary ima 8 malckov- 1 crna punca, 1 crn fant, 1 harlekin punca, 1 sivi-bela punca in pa 4 harlekin samcki  :o :o

   Orabella pa ima  :D :D- 1 crno punco, 1 harlekin punco in pa 6 harlekin samckov  :D :D :o :o :o  Zadnji je bil skoten ob 10.00 zjutraj - smo pa se v pripravljenosti  ;) ;)

  Cao-Slavi



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #4435 : 28 Januar 2007, 11:37:21
Čestitke!!!!  :o :o :o



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #4436 : 28 Januar 2007, 11:38:30
Čestitke!!!! :) :) :o ;D

fijuuuuu... to pa bo dela  ;)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4437 : 28 Januar 2007, 11:40:06
Čestitke!! Pa je harlekinov  :o ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #4438 : 28 Januar 2007, 11:46:09
Čestitke! To bo veselo  :) :P :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


IGA

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 0
Odgovori #4439 : 28 Januar 2007, 11:48:06
No Matrox tole pa je provokativno vprasanje pa bom vseeno odgovoril

1.   Edina stvar, ki je boljsa kot imeti doma modro nemsko dogo je imeti DVE modri                                                                                                                              nemski dogi.
2.   Psicki ostaneta doma, da nam bosta v veselje in ponos.
3.   Ce se ze bomo odlocili za drugo leglo, bo moralo biti izpolnjenih kar nekaj pogojev( psiho fizicna kondicija psicke,primerno          zdravstveno stanje,....)Vse to pa se bo morda zgodilo sele cez dobri 2 leti, kajti smatram,da mora psica popolnoma odrasti         in je edino prav, da ji damo moznost materinstva ne pa da posezemo v naravni cikel zivali.
4.   Ce pa vsi ti pogoji ne bodo izpolnjeni bomo pa preprosto uzivali v druzbi dveh modrih dam.

Bellina smrt pa me se vedno mocno boli, tako da prosim ne postavljaj vec custveno neinteligentnih vprasanj, ker se vsi trudimo na prihodnost gledati kar se da pozitivno!!!

L.P.
Igor

P.S. OJ SLAVI, TO PA SO NOVICE. Vse cestitke mamicam(pasjim in odraslim).