Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1730699

nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4260 : 29 Avgust 2009, 19:17:27
Pozdravljena Denina

Ali misliš na frišni kokos  ???Kako je z Tori,upam da ji gre na bolje :)



Mojčika

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
  • Tiffany
Odgovori #4261 : 29 Avgust 2009, 19:18:07
Honey in ostali, naj vam povem za zdrav prigrizek za kosmatinčke. Naša Tori ima sicer malo omejeno prehrano in ne sme ali pa noče nobenih "kosti" za grizenje ali nego zobk. Sprobali smo že vse možne in dovoljene variante, pa brez uspeha. No, zdaj pa sem odkrila, da je nora na kokos. Kokos ima zdrave maščobe, ki so potrebne in zdrave. Tudi za kožo in dlako so zelo dobre. Košček kokosa dobi vsak dan in ga gloda z veseljem in poje do zadne drobtinice. Tudi na zobke dobro vpliva. Kokos sem razrezala na manjše kose, 3 cm velike in jih dala v zmrzovalnik. Vsak večer enega vzamem ven za naslednji dan. Ona bi jih sicer pojedla 3 koščke, a bi bilo mogoče preveč.

Če bo katera probala, naj sporoči, če so tudi drugi yorkiji nori na kokos.

Uživajte še naprej, pozdravčki vsem.



Pozdravljena Denina in vsi ostali!

Ne morem verjeti, saj sem ga tudi sama dala Tiffany prejšnji torek za jest in je bila nora nanj. Že pri obdelavi celega kokosa, mi je padel košček na tla in Tiffany huuuurrrrrrrrraaaaaaaaaa za njim. :P Obe sva se noro slastili in mislim da, prvič. Torej bom morala ponoviti. ;D

Me veseli, da si je Tori opomogla in da uživa v poletju. Sonček je in Tori je skuštrana... :)

Honey- držim pesti, da bo tudi Hana čedna z novo stilsko preobrazbo.
Iness- Chilli je full luškan z novo frizurco.

Življenje je kot mavrica. Da nastane lepa mavrica pa so potrebni sonce, oblaki in dež!


Honey

  • Gost
Odgovori #4262 : 30 Avgust 2009, 10:15:53


Honey- držim pesti, da bo tudi Hana čedna z novo stilsko preobrazbo.

Evo nas - stilska preobrazba je uspela. :P :P...zlato naše malo je sedaj še bolj malo :-*...in taaakkkk sladddkooooooo :-* :-* :-*









Bye bye vsem ;)....mi2 grema zdaj noret ven na sončka :P :P :P



Honey

  • Gost
Odgovori #4263 : 30 Avgust 2009, 11:04:41
pa še, ko čakamo da gremo ven :P





lp ;)



iness

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #4264 : 30 Avgust 2009, 22:20:21
Joj, kako je lepa!!!

Naslednjič bom jaz tudi dala Chilija tako ostriči - če bo le frizerka rekla, da tudi on lahko tako zgleda.

Kaj je sedaj z yorkijado? ???

Ines



Honey

  • Gost
Odgovori #4265 : 31 Avgust 2009, 07:56:57
Joj, kako je lepa!!!

Naslednjič bom jaz tudi dala Chilija tako ostriči - če bo le frizerka rekla, da tudi on lahko tako zgleda.

Kaj je sedaj z yorkijado? ???

Ines

Iness, hvala lepa :-* :-*....naslednjič greš lahko zraven naju in malega Chillija bo ziher super zrihtala:P :P

In ja punce, kako je sedaj z YORKIADO? Namreč, jutra so vedno bolj hladna in sem mnenja, da bi jo blo fajn imeti čimprej....zaradi mene lahko že kar naslednji vikend :P, hmmmm, ampak je baje slabo vreme napovedano...tako da??....torej kaj bomo rekle? In midvi sma za MARIBOR.

Papa ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4266 : 31 Avgust 2009, 12:28:09
Meni se pa frizura Chillya pravzaprav veliko bolj dopade. ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #4267 : 31 Avgust 2009, 18:25:44
Honey super frizurca, meni so itak full hude te frizurce ;)


Honey

  • Gost
Odgovori #4268 : 31 Avgust 2009, 20:04:29
Honey super frizurca, meni so itak full hude te frizurce ;)

Hvala Gigosy :)....mi2 sma tudi zeeelllooooo zadovoljni :-*

Lp ;)



Denina

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Tori
Odgovori #4269 : 01 September 2009, 20:31:42

Živjo nelli, frišen kokos ja, dobiš pa tudi že narezanega.

 Tori je na medrolu, celo injekcije ji niso pomagale. Žal, ni tako, kot mora biti. Po zdravilih je precej zaspana, ima zelo malo  energije. Pa tudi tačka po operaciji ni dobro, šepa in ne hodi rada. Žal še ne vemo, kaj bo s tačko. Imamo kar veliko smolo, Tori pa tudi. Veliko jo crkljamo in uživa v tem, če počiva, mislim, da je ne boli. Zunaj je skoraj vedno spuščena, da sama odloča, koliko bo hodila, je pa postala kar bolj zajček, precej bolj je previdna. Kakšni sprehodi zaenkrat odpadejo, vse tiste živahne igrice, o katerih večkrat pišete tudi. Vam pa seveda zelo privoščim, včasih tudi malo zavidam. Uživajte 100 na uro še za naju.

Mojčika, me veseli, da ima Tiffany tudi rada kokos, še kdaj ji ga privošči.

Pozdravčki tudi vsem ostalim, vsi vaši srčki so prelepi, s staro ali novo frizurco, prav veselje jih je pogledati; pa tudi brati o njih.

Jaz delam v šoli in vam povem, da veliko otrok nima tako ljubečih in skrbnih staršev, kot naši kužki. Ko berem vašo pošto, vem, da so vaši otroci presrečni, če jih že imate, tiste pa, ki jih še nimate , pa vedite, da bodo v vas dobili glavni dobitek.
Uživajte življenje.


http://denina.moj-album.com/

Za dva groša fantazije v žepu moraš le imet, pa že delaš coprnije, da vse lepši je ta svet.


Mojčika

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
  • Tiffany
Odgovori #4270 : 01 September 2009, 22:38:00
Denina- uuuu to pa je žalostna novica. Upam in si želim, da bodo vašo Tori uspešno pozdravili. Držim pesti.

Meni so vsi kužki lepi in težko mi je reči, da mi kateri ni všeč. Vsak je po svoje ljubek.

Lahko noč.

Življenje je kot mavrica. Da nastane lepa mavrica pa so potrebni sonce, oblaki in dež!


Neishika

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4271 : 02 September 2009, 08:51:43
En lep pozdravček,na Forumu sem nova,sen pa ponosna lastnica male nagajivke skoraj 6 mesečne Neishe ! Pričakujte goro vprašanj iz moje strani in upam da mi boste pomagale ? : )Za sedaj pa le en lep pozdravček ,....HOV



Honey

  • Gost
Odgovori #4272 : 03 September 2009, 16:47:52
Oj,

kaj katera mogoče ve kje lahko kupim Spirulina alge (v prahu ali tabletke)?

In še, a pozna katera moko morskih alg od Canine? Baje naravno...?? ???

No, danes sem kupla pa lososovo olje za zdravo kožo in bleščečo dlako od Fish4dogs (sestava: 100 % čisto lososovo olje)...ima katera,...učinki??

Hvala ;)



tjasav

  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 0
  • R&R
Odgovori #4273 : 10 September 2009, 19:59:12
hej babike!

Se že ve, kdaj bi naj prišla frizerka iz Češke?

Poljubčke vašim bibam! :-*



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4274 : 12 September 2009, 13:43:45
Povejte mi če je OK stran z dobrimi informacijami.
http://www.yorkie.org/
http://www.ytca.org/grooming.html
Pri tej strani mi je padlo v oči tole: "The Yorkie should be bathed once every week or two. Some need a bath more often than others. Any good dog shampoo is recommended along with a good conditioner."

Po moji logiki je to krepko preveč. Ni dovolj, če psa skopaš s šamponom kadar se povalja v nesnagi? MIslim za psa, ki se ne razstavlja, ampak predvsem hodi po planinah, čofota v vodi, trenira agi, Ro...kaj takega.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Honey

  • Gost
Odgovori #4275 : 13 September 2009, 09:45:31
Sem nekaj brskala....informacije o uvrstitvi briketov od 1* do 6*....

http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/index.php/cat/1

Lp ;D

p.s.: in aja, kaj ste vse na dopustu še, ali zakaj nobena nič ne pove/predlaga, če bomo ali ne bomo imele yorkiado v MB še ta mesec? ???

Hmmm.... ::) ::)



tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #4276 : 13 September 2009, 10:10:13
Mojčika kolk je pa tvoja Tiffany že stara? Se je spomnem iz Mb, ko smo se srečali,ko je bila še čist majhna, zdj je pa že prava dama :) .

Ja mene tud zanima kaj je zdaj z jorkijado, Tash bi bil vesel druženja, js pa tud.



Mojčika

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
  • Tiffany
Odgovori #4277 : 13 September 2009, 22:18:10
Tash- Tiffany bo čez dva dni stara 10 mesecev  ;D, kako je kaj Tash- še je vedno tako živahen? 8)

Ogledajte si nove slike:

Na obisku pri vzrediteljici




Sprehod po modni pisti


Počitek


Prosim objavite še ostale punce slikice svojih ljubljenčkov. :) :D :)

Lahko noč in uspešen teden. :-*

Življenje je kot mavrica. Da nastane lepa mavrica pa so potrebni sonce, oblaki in dež!


tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #4278 : 14 September 2009, 11:08:56
Mojčika ja Tash je pravi hiperaktivc. Ne vem od kje mu tolk energije, cele dneve bi norel.

Tiffany je pa fulll čedna, pa kk zna pozirat, dlaka ji je pa že tud full zrastla.

še nekaj mojih slikc:

No takole pa Tash zvečer, končno zmatran, zaspi :)

z družbo

pa še mal bol zrihtan




Mojčika

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
  • Tiffany
Odgovori #4279 : 14 September 2009, 11:57:59


Tash- Vauuuuuuu kakšen lepotec je Tash...tako sladki :-9....žari v vsej lepoti. Želim vama veliko uspehov na razstavi in upam, da sta že osvojila kakšen naslov, saj je prekrasen.

Pošiljama vama lepe pozdrave in poljubčke :P, lep pozdrav tudi ostalim :).

Življenje je kot mavrica. Da nastane lepa mavrica pa so potrebni sonce, oblaki in dež!


Tinkapletinka

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
Odgovori #4280 : 14 September 2009, 14:16:30
Oj punce slabo novico mam ..... frizerka ne bo  mogla  prit na rastavo v Celju. Žal mi je.  :'(

Mojčika mali je zelooooooooooooooooo lep in vam želimo veliko rastavnih uspehov.

Tiffany je seveda tud luškana  ;) 
LP vsem


Mojčika

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
  • Tiffany
Odgovori #4281 : 14 September 2009, 20:34:52
Oj punce slabo novico mam ..... frizerka ne bo  mogla  prit na rastavo v Celju. Žal mi je.  :'(

Mojčika mali je zelooooooooooooooooo lep in vam želimo veliko rastavnih uspehov.

Tiffany je seveda tud luškana  ;) 
LP vsem

Tinkapletinka- popravljam Vas, tisti mali razstavni je Tash, da ne bo pomote in brez zamere. Hvala za lepe komplimente glede Tiffany.

Življenje je kot mavrica. Da nastane lepa mavrica pa so potrebni sonce, oblaki in dež!


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4282 : 14 September 2009, 20:44:15
Povejte mi če je OK stran z dobrimi informacijami.
http://www.yorkie.org/
http://www.ytca.org/grooming.html
Pri tej strani mi je padlo v oči tole: "The Yorkie should be bathed once every week or two. Some need a bath more often than others. Any good dog shampoo is recommended along with a good conditioner."

Po moji logiki je to krepko preveč. Ni dovolj, če psa skopaš s šamponom kadar se povalja v nesnagi? MIslim za psa, ki se ne razstavlja, ampak predvsem hodi po planinah, čofota v vodi, trenira agi, Ro...kaj takega.

Čara, nekatere pasme je treba veliko bolj pogosto kopati, s kvalitetnimi šamponi in balzami seveda, kot druge. To je odvisno od tipa dlake. Svilnate dlake ni mogoče očistiti nesnage samo z vodo. Ni pa nobena katastrofa za kožo, če se psa s takšnim tipom dlake kopa na 14 dni. Seveda, ob predpostavki, da se ga kopa z ustreznim šamponom in balzamom.



tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #4283 : 15 September 2009, 21:28:19
Mojčika hvala!
Na razstavah vem da s Tashem nimava kaj dosti možnosti, ko je pa toliko lepotcev tam. No ima pa 2xPRM, meni je že to super ;D .
 Kaj pa vidve s Tiffany, se bosta pokazali na kakšni razstavi?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4284 : 15 September 2009, 22:02:49
Aha. Hvala.

Zdaj pa tako bolj splošno vprašanje, kje naj se dokopljem do INFO o zdravju, dednih boleznih pri yorkijih, ter karakterju. Če pa katera od vas obvlada sceno yorkijev in ve na kaj je potrebno paziti, če je katera linija v čem bolj švoh, karakterno ali zdravstveno, pa tudi tip dlake. Se priporočam za informacije. Kolikor sem se uspela informirat, nimajo vsi svilnato, nekateri imajo volnato in ta se zelo rada vozlja, se pa da preživeti z "bombažno".

Zaradi namena (RO, Agi, planinarjenje), je pomembna konstitucija, zdravje-tu ni kompromisov pri karakterju pa je skrajno nezaželjeno bevskanje.

pa-pa

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Mojčika

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
  • Tiffany
Odgovori #4285 : 16 September 2009, 16:37:23
Mojčika hvala!
Na razstavah vem da s Tashem nimava kaj dosti možnosti, ko je pa toliko lepotcev tam. No ima pa 2xPRM, meni je že to super ;D .
 Kaj pa vidve s Tiffany, se bosta pokazali na kakšni razstavi?

Hey Tash- najverjetneje ne bom hodila, čestitam ti že sedaj, kaj pa pomeni PRM?

Hvala za odgovor.

Življenje je kot mavrica. Da nastane lepa mavrica pa so potrebni sonce, oblaki in dež!


tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #4286 : 16 September 2009, 17:56:55
Mojčika PRM je kratica za-prvak razreda mladih



Honey

  • Gost
Odgovori #4287 : 16 September 2009, 18:41:59
Aha. Hvala.

Zdaj pa tako bolj splošno vprašanje, kje naj se dokopljem do INFO o zdravju, dednih boleznih pri yorkijih, ter karakterju. Če pa katera od vas obvlada sceno yorkijev in ve na kaj je potrebno paziti, če je katera linija v čem bolj švoh, karakterno ali zdravstveno, pa tudi tip dlake. Se priporočam za informacije. Kolikor sem se uspela informirat, nimajo vsi svilnato, nekateri imajo volnato in ta se zelo rada vozlja, se pa da preživeti z "bombažno".

Zaradi namena (RO, Agi, planinarjenje), je pomembna konstitucija, zdravje-tu ni kompromisov pri karakterju pa je skrajno nezaželjeno bevskanje.

pa-pa

Čara, za te namene obstoji google (predvsem vprašanja okrog zdravja, dednih boleznih in karakterja) in jaz bi preden bi vprašala zagotovo malo prej poguglala :D

Mojčika in Tash - mala in mali sta zellloooo lepa :-*

Tash - vama pa še posebno čestitke za 2 x osvojen naslov PRM :)

Saj se mi niti več ne ljubi spraševati, a bom tokrat zadnjič: a bomo ali ne bomo imele yorkiado v MB v septembru/oktobru? Namreč prej smo/ste čakale na frizerko iz Češke, ki pa je, kot pravi Tinkapletinka ne bo:(....torej bi lahko določile datum? No, jaz imam še ta vikend fraj, pol pa od oktobra naprej zaenkrat vse vikende:) Ste ZA ali NE?

papa:)



tash

  • *
    • Prispevkov: 134
    • Točke: 0
Odgovori #4288 : 16 September 2009, 21:04:39
hvala za čestitke :) .
Sem si končno vzela čas in pregledala zadnje tri strani foruma, pa vidim, da so se vaši yorkiji lepotičli vmes. Ful so sipmpatični s temi novimi, kratkimi frizurcami.

Js sm glede yorkiade sigurno za, upam da bom imela čas ko bo.



iness

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #4289 : 16 September 2009, 21:07:28
Tudi jaz sem ZA!!
Ta ali še bolje naslednji vikend.

Ines