Mačkoni > Prehrana mačk

Doma pripravljena hrana za mačke

<< < (3/7) > >>

Urška:
Jaz se pri naši brezzobi mački potrudim, da se nanjo spomnim vsakič, ko kupujem meso, da ga je malo več, še za njo seveda. Obožuje vse, kar ni mastno in je lepo zrezano na majhne kockice. Dajem ji vse vrste mesa in drobovine, saj se zelo hitro naveliča jesti eno in isto. Dobi tako surovo kot kuhano, pečeno... Ponavadi ji dodam še kakšno žlico zelenjave, ki jo ukradem psom. Obožuje tudi sir, mleko, kislo smetano. Ker sem opazila, da so ji zelo všeč konzerve kjer je zraven žele (jih je kradla tudi psom), sedaj to naredim doma in sicer skuham meso in zelenjavo v malo vode, potem meso sesekljam na prafaktorje, prav tako zelenjavo in določene začimbe, dam to v manjše lončke, zalijem z juho, zaprem s pokrovčki in dam v hladilnik. Do jutra nastane žolca in mačka jo navdušeno požre.

andreja:
Uf... če bodo to prebrale naše mačke se boš morala preseliti kam v tujino! :o
 

Urška:
Hehehehehe, sem že navajena...

Ko kuham za psa se obvezno najde kdo, ki kuka v lonce in vzdihuje, kako dobro bo današnje kosilo. Moram enkrat pofotkati kakšno zgroženo faco, ko povem, da kaj bodo jedli ne vem, tisto v loncu je pa za psa  :o

andreja:
ha ha ha... to bi bilo super! :D

dog4ever:
Jaz ponavadi kuham meso (delam juho). Včeraj sem pa purana spekla. mmmmmm.... kako je lepo dišalo, ko se je hrustljavo zapekel  :D mljask, mljask....

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

[*] Prejšnja stran

Pojdi na polno verzijo