Šarpej [Shar Pei]

Ch · 465822

the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1050 : 14 Oktober 2008, 15:03:51
kaksen lepotec je oli. pa kak je se gubast :o



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1051 : 16 Oktober 2008, 10:43:56
Dan!

Mi smo prijavljeni za soboto na Cacib Vrtojba  ;)

Upam, da bo nagubancev čim več :D

Fotke pa dobite :)

Lp, Andraž


Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #1052 : 16 Oktober 2008, 11:53:34
Andraž in Tai,
potem pa se mogoče vidimo. Naši gubi se sicer ne bosta razstavljali, vendar najbrž jaz pridem delat  :).

Lp.



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1053 : 16 Oktober 2008, 12:52:14
No superca :D

A pridete z gospodičnama, ali brez?

Lp


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1054 : 16 Oktober 2008, 16:53:04
kje pa je ta razstava? :-[ mi bi mogoce tudi malo prislo pogledat...



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1055 : 16 Oktober 2008, 17:12:00
The great one, vi kr :)

Je pa pri Novi Gorici. Od kje ste že vi?

http://www.vrtojba.slo-dogs.com/  (upam, da se link lahko kopira?)  :-\

Lp, Andraž


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1056 : 16 Oktober 2008, 17:53:36
ooooo to pa je malo predalec :-\ bomo si sli ogledat kaksno predstavo ki bo tukaj blizje. mi smo iz maribora oz. lenarta... upam da se bo tai super odrezal!



Ch

  • *
    • Prispevkov: 246
    • Točke: 2
Odgovori #1057 : 16 Oktober 2008, 18:13:11
A pridete z gospodičnama, ali brez?
Brez  :).

Lp.




_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1058 : 17 Oktober 2008, 10:42:48
The great one: Ja, potem te pa kar razumem...to je čisto na drugem koncu naše kokoške :)

Hvala za lepe želje! ;)

Ch, aha... no važno, da se vidimo, pa kakšno rečemo :)

Lp


OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1059 : 21 Oktober 2008, 12:17:00
Ojla!

Držim pesti za tiste, ki se boste udeležili razstave.
JAz pa pošiljem eno slikco, kako se je Oliver včeraj nastavil objektivu fotoaparata.: :D :D :D



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1060 : 21 Oktober 2008, 15:44:02
oli je res pravi lepotec!!!!pa full lepo dlako ma!

pa se nekaj slikic nasega lumpa ;D

tukaj ena malo slabsa od strani


zelo rad "vkradem" kaksen copat in ga fajn poslinim in prezvecim :o


pa kaj me gnjavite?? :P


pocivam in uzivam ;D


zdaj pa se odpravljama v solo. upam, da bo priden. ponavadi je ;D zna poleg, sedi, prostor, cakaj.... ko pa jih spustimo pa je ziva groza :o  on namesto najprej zacne laufat kot da pride k meni pol pa si malo pred mano premisli in gre lepo laufat po poligonu in dela kroge :o sej veste kaksni so ko sem jim zmesa ;D no ampak njemu se vedno zmesa ko je treba k meni prit :-\ upam, da ga kmalu tega odvadimo :)



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1061 : 21 Oktober 2008, 18:15:08
Zdravo!

Oli, se strinjam z the great one: Full ma dobro dlako :D (mislim, da sem ti to tudi v Postojni na obisku povedal) :)

The great one: Tudi vaš Terry je zrastel v lepega kužona!  :-*

Najbolj sem se nasmejal zadnji fotki, na kateri je zavihal žnabel kot kakšen star striček :D

Pa ta s copatom je tudi posrečena. Prav milo te gleda, v bistvu si pa misli: Pa sem jo ušpičil, ampak mi nič ne more  >:D :)

Super sta oba!

Lp, Andraž


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1062 : 21 Oktober 2008, 18:25:15
terry se zahvaljuje za lepe besede ;D oli s katero hrano ga hranite?kaj prakticira kdo od vas jajce za lepso dlako kao? 8) al pa kaki drugi recept za lepo dlako?no sej nima tak slabe terry ampak enih par luknjic pa ma :)



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1063 : 21 Oktober 2008, 18:40:20
Za dlako, pri šar peju skoraj da ne moreš kaj dosti narediti, ker se jim dlaka ne sveti. In se tudi ne sme...

Lahko je le na pogled super, je pa seveda hudičevo ostra ko imaš peja v naročju... :D smo kot majhni otroci, ko imajo rdečke :)

Drugače mu pa mi damo vsake toliko v hrano en riomare... Pa ne samo zaradi dlake, ampak ker ga naravnost obožuje. Če sva kje zunaj pa po ribah zadiši, se mu kar zmeša... Še dobro da nismo na obali doma :)

Luknjice bodo pa tako ali tako izginile...lahko je kakšna ostala še od menjave dlake...ampak to gre kar samo mimo :)



OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1064 : 21 Oktober 2008, 18:49:55
Ojla!

U, Terry je lep kuža. ;). Olija hranimo  s Pro planom. Pa včasih kuhano ribo med brikete zmešam, pa kak riž. Jabolka ima rad.


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1065 : 21 Oktober 2008, 19:37:39
sej to vem ja, da se ne sme svetit... terry tudi dobi kdaj rio mare ;D no vrjetno bodo te luknjice res kmalu zginle.. tak cudno da jih ni vec, ker mu je nekaj casa naza kr fajn odpadala dlaka.... zdaj pa mu vec nena, skoraj nic.



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1066 : 29 Oktober 2008, 17:20:36
zdravo!
mi mamo spet probleme s hrano :'( sicer poje en obrok na dan ampak mislim da je to premalo. zdaj bo star 10 mesec. kak mate ostali obroke?2 na dan al 1?zdaj ze ene 3 dni poje na dan samo eno merico briketov pa 2 zlici konzerve gor. pa pol se kake pasje priboljske in to je to... sej ce bo vsak dan tak jedel shujsal vrjetno ne bo samo zredil se pa po moje tud ne bo :-\ jutri ga spet vagam.... upam, da ni nic zgubil.



All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1067 : 29 Oktober 2008, 21:40:58
the great one probaj mu zmanjšat priboljške



the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1068 : 30 Oktober 2008, 08:26:30
priboljske mu dajem samo zvecer, ko sta ze oba obroka za njim. bom probala zdaj par dni brez priboljskov pa bomo vidli.... dugace pa od zadnjega vaganja, pred manj kot tedno je dobil zraven 3 grame. tak da teza kljub temu gre gor. mogoce pa res ne rabi vec 2 obrokov?



_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1069 : 30 Oktober 2008, 15:21:42
Zdravo!

Nevem sicer kako drugi prakticirajo, ampak pri nas je tako:
- zjutraj greva na daljši sprehod, da opravi obe potrebi, se na polju znoriva, greva domov in dobi 'zajtrk' - 1 lonček pa pol. Ne poje takoj, ko prideva s sprehoda, ampak čez približno pol ure do eno uro.

Čez dan ga peljemo še parkrat ven, da se znori okrog hiše in markira.

Naslednji sprehod je popoldan, okrog 6 dobi večerjo..približno isto merico kot za zajtrk in nato zvečer še 1 daljši sprehod.

Jaz ga hranim že od 6 meseca po 2x na dan. Nekako se mi zdi bolje da ima to količino hrane razdeljeno na 2 obroka, kot pa da bi približno 400g hrane zbasal naenkrat.

Pri nas smo tudi kar nekaj časa eksperimentirali, koliko sploh potrebuje, gledali tabele na vrečah hrane in nakoncu smo prišli do tega, da dobi in poje toliko kot sam porabi. Všeč mi je to, da za brikete ni nevem kakšen požeruh, ampak poje toliko, kot 'čuti' da ima dovolj.
 
V povprečju pa so to 3-je lončki na dan.

Se bo pa sigurno še gdo oglasil in ti pomagal na svoj način. Držim pesti, da bo dečko čimprej 'ješč'  8)

Lp


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1070 : 30 Oktober 2008, 21:43:52
kaki trije loncki?te merice ko dobis v trgovinah za zivali?mi mamo merico od hilsa (je pa nutra gold). take da bi nas 3 pojedo ni sanse :'( danes je spet samo en obrok pojedo pa se to komaj.
jaz ga tudi peljem najprej zjutraj okrog 9 ali kasneje na en daljsi sprehod, pa norima po travniku, zogico mu mecem.... v glavnem res se znori. pol ko pridema domov mu dam za jest ampak itak samo povoha. okrog 1 ko mama midva kosilo se vedno smuka okrog mize in takrat mu nesem njegove skledo k mizi in ponavadi tam poje prvi obrok... ne cisto vse ampak skoraj vse. potem ga okrog 5 spet peljem na en daljsi sprehod (nekje 1 uro) na tem sprehodu se ponavadi srecamo s sosedo ki ima shar pejko in z njo nori se nekaj casa pred blokom na travniku. in pol mu dam okrog 7 vecerjo in takrat ponavadi poje. pol pa mu pred spanjem dam kaki priboljsek in to je to. ampak zdaj zadnje dni pa ne je tak, ampak poje samo zvecer. jaz druga (kot da mu kako konzervo al pa riomare polek zmesam al pa sircek, kako juhico, skuto..) ne vem kaj se naj.... vedno bolj razmisljam da mogoce pa res ni lacen in ma dovolj tolko kolko poje. glede na to da se kljub temu redi me vrjetno nima kaj za skbet ne?



A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #1071 : 02 November 2008, 22:39:24
Ojla!

Malo sem gledala vaš forum in videla da vas gre nekaj v Vrtojbo.

Pa me zanima če gre kdo v nedeljo. Imam namreč problem, da za nedeljo še nimam psa za junior handling in če ima kdo od tukaj kakega pridnega kužija za posodit bi prosila če bi mi ga posodil.  :) Drugače sem imela že kar veliko različnih pasem in mi verjetno ne bi bilo problem handlat shar pei-ja.   :D

Lp, Ula



mravka

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Bambi
Odgovori #1072 : 02 November 2008, 23:07:36
Zivijo,

nisem nova na forumu ampak se bolj zadrzujem pri civavah.Jaz mam 4 leta staro shar pejko doma in jo hranimo s Hills D/D.Ima 24 kg.Dajemo ji 1 in pol posodko dnevno in mam obcutek da je se lacna in lacna.

Zanima me katere hrano vi uporabljate  in koliko kolicinsko jim dajate?Bojim se ji dajat vec da ne bo imela prevec kg..ker ze sedaj je precej mocna.




Hvala za pomoc

uzivajte,Tina


the great one

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #1073 : 03 November 2008, 21:04:23
luskana je ta vasa shar pejka :) mi mamo glih drugacne probleme kot vi... nas pa ne je prevec rad :-\ drugace pa mislim da ni prevec ce poje 2 merici briketov na dan ce je lacna. sej od briketov se po moje ne more zredit.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1074 : 03 November 2008, 21:17:08
Če je pes zdrav, fit, živahen-bog nedaj predebel-mu kak post ne škodi. Eni psi so požeruhi, drugi pa neješči. Važno, da je fit, v kondiciji, zdrav in dlaka OK, kilaža stabilna pa si lahko mirna če je bolj neješč.

Hillsa ponavadi ne marajo-ker nima toliko maščom etc. Lahko pa zameš testerje kvalitetne hrane in daš za ponudit psu pa opazuj katere raje poje. Zraven mu lahko primešaš karkoli,samo da ni začinjeno (če ni alergičen na kaj, pa grozdja ne dajat)

Bolj kot rioomare dajem jaz na žaru popečene ribje fileje. Paštete prihranim za občasno palačinko in pa ko je treba tačko previjat, da jo na zdravo namažem in se zamoti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1075 : 04 November 2008, 07:32:31
mravka, dobrodošla!

Lušna gubica :)

Se kar podpišem pod čarin post.

Če si jo do sedaj hranila s hillsom in niste imeli nobenih problemov, se mi ne zdi potrebno menjat hrane. Če je zrdava, rada je in je vse ok, potem kar ohrani tale način, kot si ga uporabljala do sedaj.

Kot sem že par postov nazaj napisal, je pomoje čisto odvisno od psa do psa, koliko poje in koliko porabi... 'vnos hrane in poraba hrane' morata biti v ravnotežju pa vse štima  ;)



mravka

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Bambi
Odgovori #1076 : 04 November 2008, 10:20:34
Hvala za odgovore...glede Hillsa pa tako..Mi smo zaceli s to hrano D/D-to je dietna hrana(posebna)ker nam jo je svetoval veterinar.Namrec Perla je imela probleme s kozo ampak ce zdaj dobro pomislim ko berem(imela je luknje),je verjetno vedno menjavala dlako..Mogoce je bla to mal neikusenost ker je bil to prvi shar pej in veterinar nam je govoril da ima vse vrste bolezni od alergij naprej.Vem pa da ce ni potrebno jesti te hrane..je boljsi da ima normalno(eukanuba,nutra gold...)

Druga stvar pa je da je ona pred sterilizacijo vec pojedla in je blo vse ok.Po njej se je precej zredila in zato smo ji zmanjsali obroke.Drugace pa zivimo v hisi,ona je non stop zunaj na travniku,pa se 2 krat na dan gremo z  njo po 1 uro da se zlaufa,tako da mislim da ji gibanja ne manjka.

Zanimame se kaj jim dajate poleg briketov?(domaco hrano)

hvala za pomoc

Tina

uzivajte,Tina


_Tai_

  • *
    • Prispevkov: 346
    • Točke: 1
Odgovori #1077 : 04 November 2008, 11:18:40
Zdravo!

Spregledal sem, da si ji dajala dietno hrano...  :-[

Če je že pred sterilizacijo jedla vso hrano, potem z novo sigurno ne boš imela problemov, ker je psička verjetno kar ješča :)

'Luknjice' marsigdo zamenja za kakšno bolezen, alergije, itd. Ampak to je le obdobje ko se kuža 'mesi' in je luknjast. Nekateri tako zelo, da zgleda kot da bi ga z brzostrelko preluknjal :D , takim mi po domače rečemo 'ementalerji' :)  in pa drugi, ki menjajo dlako skoraj neopazno. Čisto odvisno od psa.

Od 'naših' mislim, da jih je večina na Nutra gold in so z njo zelo zadovoljni. Tudi mi smo na razstavi dobili žakel 3kg in moram priznati, da ga je prav slastno uničil :)

Smo pa že dolgo na Pro planu in ker mu ustreza bomo na njem kar ostali :)

Domača hrana: Seveda ji lahko tudi kuhaš. Poznam punco, katera svoji pejki za večerjo vedno kuha, za kosilo dobi pa brikete.

Glej le, da ji ne boš dajala vaše hrane, npr. (mineštre, zrezki..) se pravi to, kar vam ostane od kosila, ker je to preveč začinjena hrana in imaš lahko potem kar veliko problemov glede ledvic.

Če ji boš pa pripravljala hrano brez soli, začimb, itd., pa ne bo nobenih problemov. (mislim, da je nekaj receptov celo na tej strani, če ne pa na internetu nasplošno)

p.s. sem pogledal še ostale fotke in moram priznati, da sta s čivavo prav luštni skupaj. Glava od pejke, je skoraj tako velika kot čivava cela :D ...super sta :)

Lp, Andraž


OLII

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #1078 : 04 November 2008, 16:14:00
OJ!!

Da se še jaz malo javim. :) :)
Oliver je danes star 8 mescev. Sem nardila malo fotk, si jih lahko pogledate v mojem albumu. ;).

Drugač s hranjenjem nimamo problemov, edino včasih se nardi malo gluhega, ko ga pokličeš :D

Lp


All I want is you

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1079 : 04 November 2008, 18:06:30
Oj družba zdaj pa se je še pri nas pojavila ena uganka na naši Daisy  ???

Kako naj opišem... na hrbtu kjer se ji končajo tačke ( upam da razumete ne vem ali se tudi reče lopatice ) je dobila dve luknjici. Prvi dan je bila rdeča kot bi jo nekaj pičilo, sedaj je potemnela in tam nima dlake. Ne vem ali je to posledica mesitve ali česa drugega.Najprej sem vprašala tukaj če ima kdo podobne znakce na pejkotu, mogoče Ch  :-\  ??? če pa ne po bom poklicala mamo pei ker mi je to čisto na novo in upam da je samo posledica mesitve.

Drugače mi jemo hills pa smo že probali pro plan kakšne 3 tedne nazaj in jih je ful slastno jedla tako sedaj ko izprazni ta žakelj hills-a bomo preklopili. Z neješčostjo pa smo mi hvalabogu zaključili že pred enim letom