Kupil psa z dedno boleznijo

animallover · 36859

Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 07 September 2010, 18:46:42
Glede na to, da je na sosednjem forumu tema o bullterjerjih bolj brana, bi bilo dobro, da se tudi tam objavi celotna, grozljiva zgodba, tako bodo tudi potencialni kupci te pasme vedeli za psarno Bullyzone in njen odnos.

Moje sožalje  :'(  :'(



Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 07 September 2010, 20:50:09
Moje sožalje...  :'(




Bernski Planšar Bart

  • *
    • Prispevkov: 254
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 10 September 2010, 18:20:36
Sožalje... :'(



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 10 September 2010, 19:23:54
animallover

Zelo mi je žal za vašega kužija in tudi za vas.
Moje sožalje



animallover

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 10 September 2010, 19:39:51
Vsem hvala za izrečena sožalja.

Jamsi, upoštevala sem nasvet in objavila zgodbo še na forumu o bulterierjih. Upam, da bom kaj zaleglo.



Atilla4

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 19 September 2010, 00:37:53
Animallover najprej sožalje za vse kar se dogaja... :-[

Zanima pa me, kaj je narobe s cepljenjem proti herpes virusu? Pravite, da je imela psica herpes-se zavedate da je več kot 80% pasje populacije prekužene s herpesom? Kaj naj bi se po rojstvu dogajalo z mladiči (ali je s tem da so bili "futrani na roke" kaj narobe oz. kaj vas moti)... Glede na to da je bila psica cepljena sklepam, da pri mladičih ni prišlo do okužbe s herpesom ali pač?
Kako naj bi vzreditelj pri oddaji mladičev vedel, da ima pes okvaro ledvic, če ste vi potrebovali 6 mesecev, da ste ugotovili?
Je bila pri drugem mladiču narejena obdukcija in histološka preiskava ledvic, da so ugotovili, da gre res za prirojeno bolezen ledvic?

Ne poznam vzreditelja, niti ne vem za katero pasmo gre, me pa moti, ko nekdo začne brez argumentov pljuvati po določeni vzreji...In tudi tista o smrti mladiča zaradi neizraščanja zob se mi zdi malo za lase privlečena... Pa brez zamere.

Pa še vprašanje za Botticelli...  Na osnovi česa misliš, da bi moral vzreditelj sumiti na dedno bolezen in zato dlje zadržat mladiče doma? Zakaj misliš, da ni možno da so se te težava pojavile šele sedaj, prej pa v liniji s tem niso imeli težav? Iz tega kar je napisala Animallover jaz namreč teh podatkov ne razberem, razen, če imate ostali kaj več info...


Ja sam vlasnik uspavanog psa koji je imao probleme sa neizraštanjem zubi.
Njemu su zubi rasli u krivom smjeru jer se je rodio sa krivom vilicom. Ne znam zašto se to vama čini malo za lase privlečeno,zar mislite da animalover laže?
Ja imam dokumentaciju o tome pa i rentgensku sliku .
Da ste vi  na našem mjestu sigurno vam nebi bilo "malo za lase privlečeno" .



mojcatramsek

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 12 December 2010, 00:46:45
Pozdravljeni Vsi, ki ste vključeni v debato o bullijih z dedno boleznijo in še posebej tisti, ki ste povezani z psarno Bullyzone in z leglom poleženim 17.10.2009.
Naša zgodba…… kupili smo psičko iz tega legla in ji dali ime Dolce Vita. Z njo smo preživeli sladkih 12 mesecev. Pa vendarle njeno življenje ni bilo tako sladko. Naša Dolce Vita je do poletja letos lepo rasla in se razvijala, po tem času pa je njena bolezen več kot očitno pokazala zobe in zavirala njeno rast in razvoj, kar sprva sploh nismo opazili, saj je bila nenehno z nami. Včeraj smo se žal morali od nje posloviti. Umrla je zaradi odpoved ledvic.
Kako se je vse skupaj začelo? Dolce je pričela bruhati, bila je zaprta, postala apatična, nedružabna in se umikala v osamo. Sprva smo mislili, da je vzrok bruhanja zapora v črevesu. Rentgen je kazal na morebiten tujek v delu črevesja. Težave so se nadaljevale. Dobivala je zdravila, probiotike, infuzije,…njeno stanje se je iz dneva v dan slabšalo. Krvna slika je pokazala katastrofalne parametre, ki so kazali na odpoved ledvic. Naš veterinar se je glede navedenega posvetoval še s svojimi kolegi, s katerimi so prišli do zaključka da gre za leglo staršev NAPIER DREADNOUGHT AT DAZLIN in BULLY ZONE ANNOYING BERTHA. Diagnoza je bila tako rekoč že potrjena. Ker kljub popolnemu zaupanju svojemu veterinarju, ki se je odlično in profesionalno lotil zadeve, nismo želeli verjeti, da je diagnoza resnična in smo še vedno upali, da gre za zaporo črevesja zaradi tujka. Odločili smo se za operacijo pri kateri bi ji veterinar pogledal črevo in odstranil morebitne tujke. Dogovorili smo se, da pregleda tudi ledvice… Dolce Vita je bila operirana, pri operaciji je veterinar ugotovil, da v črevesju ni tujkov, da pa so njene ledvice popolnoma uničene. Izvedel je evtanazijo in Dolce je za vedno odšla včeraj 10.12.. ob 9 uri. Vzorec njene ledvice smo poslali v laboratorij v Nemčijo, ki bo diagnozo zagotovo tudi potrdil.

Glede na to, da smo na forumu našli vaše zgodbe, ki ste jih objavili že pred meseci, bi od ge. Eve pričakovali, da bi nas o težavah v leglu obvestila in nam tako pomagala pri postavitvi diagnoze. Trpljenje bi bilo vsem prihranjeno. Pa ni bilo tako. Očitno se ji zadeva ni zdela tako pomembna. Trenutno preživljamo težke čase. Vsi, ki imate radi živali boste to razumeli.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 12 December 2010, 10:01:08
 :'( Še pri vas isto :(. Sožalje... :'(


*Lanchy*

  • *
    • Prispevkov: 235
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 12 December 2010, 11:28:05
Joooj, sožalje. :(



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #99 : 12 December 2010, 11:42:32
Sožalje tudi vam... :'(

LP Ika


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 12 December 2010, 12:48:35
Moje sožalje tudi vam :'(



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #101 : 12 December 2010, 13:40:08
Sožalje!  :(


mojcatramsek

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 12 December 2010, 16:23:07
Hvala vsem.



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 12 December 2010, 17:16:25
Iskreno sožalje tudi od nas  :(




HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #104 : 12 December 2010, 21:06:30
Iskreno sožalje  :'(



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 12 December 2010, 21:50:20
sozalje tudi od nas :(



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #106 : 12 December 2010, 21:57:12
Sožalje  :'(

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 12 December 2010, 21:59:08
Žalostno res  :'(  :'(....moje sožalje  :'(



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #108 : 12 December 2010, 22:39:19
Sožalje :(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #109 : 13 December 2010, 12:29:16
Sožalje.  :'(



Škilka

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 13 December 2010, 13:01:56
Dolce, RIP!

A to pomen, d je sam še naša Deedee ostala? :((((

Eva že ve?



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #111 : 13 December 2010, 13:39:51
Sramotno obnašanje za vzrediteljico priznane psarne! Z takšnim obnašanjem meče slabo luč na vse vestne vzreditelje, na vzreditelje, ki so ob zdravstvenih težavah mladičev pripravljeni pomagat. Vsi tisti, ki kupujejo pri šteparjih se lahko v takih primerih  samo vprašajo po čem so vzreditelji rodovniških psov boljši od preprodajalcev?!  >:(



mojcatramsek

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 13 December 2010, 23:16:29
Hvala Škilka in ostali. Evo smo obvestili v petek. Danes smo prejeli mail, da ji je žal in da nas je o težavah v leglu obvestila, vendar baje nismo odgovarjali na maile. Maila z informacijo o kakršnihkoli težavah v leglu nismo nikoli prejeli, če bi, potem bi bilo naši Dolce Viti marsikaj prihranjenega.

RIP Dolce. Nikoli te ne bomo pozabili!



Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 13 December 2010, 23:55:26
Groza...moje sožalje  :(

Dolce, RIP!

A to pomen, d je sam še naša Deedee ostala? :((((

Eva že ve?

Kako se pa Deedee drži?



Škilka

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 14 December 2010, 08:01:54
Deedee zaenkrat zgleda ok; teža ok, razvila se je lepo, je pa na dietni hrani že ves čas + ko smo jo dobili, je nismo cepili...in je tudi kasneje nismo, ker je baje velika verjetnost, da cepivo dodatno poslabša stanje. Zdej ko je hladno ima še plašček, za dodatno zaščito ledvic.

Izvidi so pa od včeraj....



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 14 December 2010, 11:42:57
en nasvet za Dee-Dee..dajte ji delat teste vsaj na pol leta, ker velika verjetnost za dedno odpovedjo ledvic je do 5 leta :'(..hudo res, za vse lastnike in se huje za bulcke.. >:(



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 14 December 2010, 16:15:34
Koliko jih je že bilo v leglu? In torej od celega legla še samo 1 živa?

Veliko zdravja ji želim! :-*

LP Ika


Škilka

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 15 December 2010, 13:08:11
Deedee smo na začetku testirali prve 3 mesece (po tem, ko smo zvedli za težave v leglu) na vsak mesec, kasneje na 3-5 mes (samo toliko, da se spremlja stanje).

Hvala za nasvet in lepe želje ;)