Oprsnica

*nastja* · 155728

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #90 : 22 April 2009, 12:27:57
Hej,

midve se šolava za IPO in potrebujeva 2 oprsnici: 1 za obrambo, to recimo da že imava in 1 za sledenje, ki mora imeti rinko tudi  spodaj...ko sem gledala Feltmanove in Hurtta oprsnice, tega nisem zasledila ???....ali mi lahko kdo svetuje?

Hvala, lp

Kakšno pa imaš oprsnico za obrambo? Če je prilagodljiva, potem jo lagko samo preprosto obrneš naokrog in je rinka spodaj, pa jo uporabljaš na ta način. Meni se sledenje na oprsnici ne dopade preveč, ker imaš premalo kontrole in vsaj zaenkrat zato preferiram ovratnico. Böttcher pa nekatere pse zelo moti, moj se npr. nanj nikakor ni mogel navaditi.

Drugače pa bo za sledenje popolnoma OK vsaka navadna Y ovratnica, ki je primerno nastavljiva. Tudi rinka je lahko samo zgoraj, če pač slediš na ta način in je ovratnica primerno oblikovana.


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #91 : 22 April 2009, 13:39:34
oranžna je res zelo divje oranžna (mogoče še celo malo bolj divja kot na sliki) :P

tudi mi od januarja uporabljamo Feltmannovo oprsnico in smo več kot zadovoljni - imam občutek, da imam čisto drugega psa. In je razlika med uporabo ovratnice in te oprsnice res že na daleč opazna :)

ja, naroči se direktno na http://www.brustgeschirr.com/de/ , poštnina je 3,90EUR, pri nakupu 50EUR je pa brezplačna. Jaz sem v obeh paketkih dobila zraven tudi darilo in vedno je bil paket pri meni v roku parih dni. V Slovenijo pošiljajo brez kakršnihkoli problemov.
Je res tako zelo divja ? :( Ker na spletni strani (KLIK) izgleda prav lepo...
Kakše pa so te razlike o katerih govoriš?
Super, da ni problemov z naročanjem.
Hvala vsem  :-*,
lp Živa

P.S.: Kako pa ste plačali? Po povzetju ali preko interneta?

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #92 : 22 April 2009, 13:44:15
S kartico ;)


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 22 April 2009, 19:59:38
Ja, oranžna je res divja, sem jo tudi sama videla v živo :o. Na sliki, ki jo je prispevala maja72 izgleda malo temnejše. Tudi rumena seka ven, čeprav so lepe barve, zato sem se odločila, da naročim bolj umirjeno. Če smo se z gospodom prav razumeli, se da plačati tudi vnaprej preko bančnega transferja. Jutri grem to uredit, pa sporočim, če je šlo skozi. Ko naročiš in označiš Vorkasse, dobiš po mailu podatke od banke, BIC in ostalo, kar rabiš, potem pa greš na svojo banko in prosiš za mednarodno transakcijo in daš podatke teti ali stricu na šalterju in ti on to urihta. Provizija, ki jo plačaš ni velika, zdaj z glave ne vem, koliko.



mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #94 : 23 April 2009, 23:04:05
Ta oranžna mi res ne gre iz glave: a potem je predivja za gordona? Samo to še potem pa neham in se bom končno odločila  >:D.

Lp, Živa

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 23 April 2009, 23:12:34
Mi smo danes naročili tole: http://www.brustgeschirr.com/de/hundegeschirr/brustgeschirr-70-90/140/ , s pripadajočo vrvico. :) Poštnina je enaka kot za Nemčijo.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 23 April 2009, 23:31:32
ne vem kaj je zate divje... ampak meni osebno je enostavno predivja pa mi je oranžna ena izmed najljubših. Ta oranžna je že skoraj fluorescenčno oranžna... če jo primerjaš z oranžnim red dingo povodcem, je oprsnica veliko bolj divja :)

razlike... je bila pa na začetku najbolj opazna razlika pri vlečenju - enostavno ni več vlekel. Prej na ovratnici sem poizkusila z lepim (ustavljanje, spreminjanje smeri, nagrajevanje lepe hoje...) in z grdim (cukanjem), pa mu ni nič do živega prišlo... tukaj pa enostavno ni več vlekel.
Sva pa v teh štirih mesecih za ogromno stvari ugotovila, da niti niso tako grozne - recimo da se otroke najbolj splača ignorirat, da mački niso za preganjati, da se ni treba vtaknit v popolnoma vsakega psa, da čisto vsaka svinjarija ni za v gobec...
kaj pa vem... jaz vsekakor veliko zaslug pripisujem oprsnici pa kakor koli se že čudno sliši. Pri nama je res viden napredek.
Mogoče je skrivnost te oprsnice, da pritiska na kakšno točko, podobno kot pri TTuch metodi in da to "pomirja" psa.

lp nina


HoviNessa

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 248
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 24 April 2009, 08:11:55
Kakšno pa imaš oprsnico za obrambo? Če je prilagodljiva, potem jo lagko samo preprosto obrneš naokrog in je rinka spodaj, pa jo uporabljaš na ta način. Meni se sledenje na oprsnici ne dopade preveč, ker imaš premalo kontrole in vsaj zaenkrat zato preferiram ovratnico. Böttcher pa nekatere pse zelo moti, moj se npr. nanj nikakor ni mogel navaditi.

Drugače pa bo za sledenje popolnoma OK vsaka navadna Y ovratnica, ki je primerno nastavljiva. Tudi rinka je lahko samo zgoraj, če pač slediš na ta način in je ovratnica primerno oblikovana.

Hvala, Urška ;D

Zaenkrat imava navadno oprsnico, ki jo lahko kupiš pri nas iz najlona Y za oboje, sledenje in obrambo, vendar najin trener pravi, da morata bit 2 različni in da za sledenje mora bit rinka spodaj, ker tako najmanj vplivaš na psa (Brane Puš..ta že ve, če je selektor in 4x svetovni prvak z reprezentanco v sledenju  :o :o)
Sem razmišljala, da bi sedanjo res obrnila okrog in jo imela za sledenje, za obrambo pa kupila novo...

»Imamo kaj praznovati: košček življenja, ki nam je preprosto podarjen: današnji dan. «

Web: http://hovawart-vombarogianland.si

Blog: http://hovawart-vombarogianland.blogspot.com


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 24 April 2009, 11:46:18
razlike... je bila pa na začetku najbolj opazna razlika pri vlečenju - enostavno ni več vlekel. Prej na ovratnici sem poizkusila z lepim (ustavljanje, spreminjanje smeri, nagrajevanje lepe hoje...) in z grdim (cukanjem), pa mu ni nič do živega prišlo... tukaj pa enostavno ni več vlekel.
Sva pa v teh štirih mesecih za ogromno stvari ugotovila, da niti niso tako grozne - recimo da se otroke najbolj splača ignorirat, da mački niso za preganjati, da se ni treba vtaknit v popolnoma vsakega psa, da čisto vsaka svinjarija ni za v gobec...
kaj pa vem... jaz vsekakor veliko zaslug pripisujem oprsnici pa kakor koli se že čudno sliši. Pri nama je res viden napredek.
Mogoče je skrivnost te oprsnice, da pritiska na kakšno točko, podobno kot pri TTuch metodi in da to "pomirja" psa.

lp nina

Upam, da bodo pri nas tudi vidni podobni rezultati. Saj vlecenje bi scasoma tudi na ovratnici odpravila, ampak v bistvu si res zelim, da bi pridobil na samozavesti in se umiril (ok, kolikor se pac mladic lahko umiri  :D ), tako da bomo videli. Bom porocala.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #99 : 24 April 2009, 12:44:32
Samozavest lepo gradiš kozi igro in učenje trikcev.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 24 April 2009, 12:49:47
Čara, včasih se lahko na trepalnice postaviš pa ne gre... vsaj pri nas je tako bilo.


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 25 April 2009, 03:51:26
Samozavest lepo gradiš kozi igro in učenje trikcev.

Ja, seveda, ne gre zanemarjati ostalih načinov, ki jih je ogromno. Jasno da nobena oprsnica ne bo pomagala brez pravilnega pristopa nasploh, je pa lahko en mali dodatni plus... ni pričakovati, da bi oprsnica sama po sebi delala čudeže. Pomoje gre bolj za zavedanje lastnika, ko pač vidiš to oprsnico na svojem psu, se spomniš, zakaj in s kakšno filozofijo je bila narejena (in kupljena) in imaš skozi v glavi to, kako bi izboljšal in poglobil medsebojno vez, pes pa to čuti in se ustrezno odzove. Saj itak tudi za to ni potrebna oprsnica, a ne, škodi pa tudi ne. Ljudje imamo včasih prav trdo zakoreninjene neke zastarele predstave o odnosu človek-pes, ki se jih običajno sploh ne zavedamo.

Jaz se je že zelo veselim, tudi zato, ker bom končno lahko poskusila spet s flexijem.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #102 : 25 April 2009, 08:58:58
Mi imamo tudi po tanovem feltmannovo oprsnico in je ne morem prehvalit. Pes kar naenkrat niti potegne ne več  :o Izboljšal se je tudi (čudežno - res čudežno) v priklicu.

Ne bi verjela če nebi videla. Prej sem se oprsnic ful bala, sem mislila, da bo bse samo še slabše ampak tole je pa VAV. Definitivno ena najboljših stvari, kar sem jih dala na psa  :o

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 30 April 2009, 14:49:31
Evo, preko banke sem plačala v petek, feltmannovo oprsnico pa sem dobila danes. Verjetno je zaradi praznikov malo dlje trajalo ;).
Barva mi je všeč, slikce pa verjetno še bodo, pa poročanje o učinkih.

Če vas zanima, kako različne barve izgledajo na psih, si na njihovi spletni strani poglejte rubriko Zufriedene Kunden. Jaz sem najprej hotela naročit rjavo, ker se mi je na tistem belem modelu zdela v redu, ko pa sem jo videla na pravem psu, pa mi ni bila več tako všeč.



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #104 : 30 April 2009, 18:38:18
Preko banke traja kak dan-dva, da prispe plačilo, pa še praznik je bil vmes.
Mi smo tudi v petek popoldan naročili, plačali s kartico, pa je včeraj prispelo.

Zdaj imamo tako že 2. Feltmannovo za Maja, pa še kolega višavček je dobil en krasni kompletek 8)


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #105 : 30 April 2009, 21:10:02
Tudi Zar je ponosni lastnik Feltmannove oprsnice (ki je, mimogrede, črna z belimi črticami na sredini, mehka-ni oranžna ;)). Že ko sem mu jo prvič 'oblekla' se je ful umiril. Potem sem ga dala v pesjak (brez oprsnice): dretje, ves čas je migal. Ok, spustimo ga. Ker me je oviral pri pospravljanju njegovih igrač sem mu nataknila oprsnico in ga spet dala v pesjak. Tam pa... ČUDEŽ. 10min je sedel popolnoma na miru, brez da bi enkrat samkrat zaslivkal  :o. Potem sem ga izpustila in šla sva preizkusit oprsnico v mesto. WOW. Tako umirjenega in skuliranega psa že dolgo nisem imela na drugem koncu vrvice... V glavnem: ne, tudi mi ne damo nobene druge oprsnice več gor!  :P
Fotke sledijo, čeprav se ne vidi ravno dobro, ker ima dogo dlako + črn je.

Zanima me, zakaj se tako boji natikanja oprsnice. Mislim, ne vem od kod mu strah pred oprsnicami. Mogoče misli, da imam v roki halti?!? (ki mu ga je xy prisilno nataknil na gobec in ga zelo scukal  :-X)? No, mi pa je zelo všeč, da ni treba dvigovati tačke (tudi Zaru-ko smo morali pri Rogzovi oprsnici dvigovati tačko se je vkopal v tla in mu nisi mogel premakniti tačke za nič na svetu!). Ok, bova šla pač giant step back.

Lp, Živa
P.S.: Naročila sem v nedeljo zvečer, prejela pa danes + darilce (cufa in žvečka).
P.P.S.: Je pa res, da je spraviti vse trakce v pravilno lego kar zahtevno delo...


If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 01 Maj 2009, 00:26:32
Sheeesh, jaz sem tudi plačala v petek preko banke (NLB), denar je tja prispel v torek (dobila mail) in takrat je šla tudi pošiljka naprej. Zaradi praznikov bom morala vsaj do ponedeljka počakat. Sheeesh! Se mi vleče to čakanje...

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


HoviNessa

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 248
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 01 Maj 2009, 08:03:27
Hej,

tist ki je začel s propagando feltmanovih oprsnic bi moral dobit provizijo ;D :P...Jaz sem jo tudi naročila in plačala v ponedeljek, pa je še nisem dobila....komaj čakam :)Poročam o rezultatu, ko jo nataknem ;)

Mia, naša je tudi v začetku bežala, ko sem ji hotla nataknit za sledenje, potem pa je videla, da jo z njo čaka nekaj luštnega in zdaj kar sama noge vzdiguje :o...kaj pa če probaš vedno, ko jo natakneš takoj zelo pohvaliti , dati priboljšek in se poigrati, vreči žogico potem pa na kratek sprehod, ne v pesjak...potem bo to povezano z nečim luštnim in po večkratni ponovitvi garantiram, da ne bo več strahu ;)

»Imamo kaj praznovati: košček življenja, ki nam je preprosto podarjen: današnji dan. «

Web: http://hovawart-vombarogianland.si

Blog: http://hovawart-vombarogianland.blogspot.com


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #108 : 01 Maj 2009, 10:34:03
Koliko stane potem taka oprsnica skupaj s poštnino?

A jo ima kdo iz Ljubljane in bi jo posodil, da vidim to čudo in sprobam na psu. Aja, samo je verjetno problem v pravi velikosti ali bi šlo. ???

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 01 Maj 2009, 11:54:42
oprsnica, za pse, s prsnim obsegom med 55-75cm stane med 26-30EUR (odvisno od materiala in vzorčka), poštnina pa pride 3,90EUR (oziroma če naročiš nad 50EUR je brezplačna).
Jaz sem sicer iz Kranja, imam pa to velikost (55-75cm) in eno številko manjšo (50-65cm). Lahko posodim ta večjo za test :)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #110 : 01 Maj 2009, 12:20:14
Aha, a samo obseg prsi se zmeri? Tole ane :)?
Ginny bi bila 55-75 ravno prav, ker ima obseg 64. Te bom kontaktirala na zs, da se zmeniva.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #111 : 01 Maj 2009, 13:11:56
Sheeesh, jaz sem tudi plačala v petek preko banke (NLB), denar je tja prispel v torek (dobila mail) in takrat je šla tudi pošiljka naprej. Zaradi praznikov bom morala vsaj do ponedeljka počakat. Sheeesh! Se mi vleče to čakanje...


Javita, prosim, kako je...me prav zanima tale čudežna oprsnica. :o :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #112 : 01 Maj 2009, 20:23:16
Madoniš, tako jo reklamirate....da če bi imela denar bi jo naročila...Bo dobila za RD drugo leto ::) Ampak naša recimo ne prenese oprsnice-varnostni pas.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #113 : 01 Maj 2009, 22:38:50
Stvar navade verjetno ;)

Bi pa že res lahko prestavili tole v novo temo  :D


zvezdicazaspanka

  • *
    • Prispevkov: 227
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 03 Maj 2009, 14:46:55
če bo še kdo naročal, bi se pridružila zraven, ker nimam pojma o nemščini in nimam niti kartice.
lp



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 03 Maj 2009, 14:51:23
Ni treba imeti kartice. Ko naročaš, imaš pri plačilu prvo rubriko Vorkasse (predplačilo). Potem ti po mailu pošljejo podatke, ki jih rabiš na banki (ime, priimek, naslov, št. bančnega računa itd.). Tisto vse prepišeš in greš na svojo banko ter rečeš, da bi naredila mednarodno transakcijo. Potem plačaš (kot bi plačala položnico) in to je to.



HoviNessa

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 248
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 04 Maj 2009, 07:26:09
Jaz sem vse brez problema plačala preko Skb net, so dobili še isti dan, danes pa čakam pošiljko ;) :o
Lahko ti pomagam naročiti, če hočeš...

»Imamo kaj praznovati: košček življenja, ki nam je preprosto podarjen: današnji dan. «

Web: http://hovawart-vombarogianland.si

Blog: http://hovawart-vombarogianland.blogspot.com


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #117 : 23 Maj 2009, 21:22:43
A sem jst edina, ki ne opazim razlike, če ima pes gor oprsnico ali pa ovratnico? n+n mi je posodila tole čudežno oprsnico, ampak ne opazim prav nobene razlike.
Jo bom sprobala še enkrat v družbi psov, kjer na povodcu rada vleče. Mogoče se bo tam izkazala.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #118 : 23 Maj 2009, 22:09:17
A sem jst edina, ki ne opazim razlike, če ima pes gor oprsnico ali pa ovratnico? n+n mi je posodila tole čudežno oprsnico, ampak ne opazim prav nobene razlike.
Jo bom sprobala še enkrat v družbi psov, kjer na povodcu rada vleče. Mogoče se bo tam izkazala.

lp

No čudež je do določene mere - pri nas pri psih, ki jih ne mara še vedno fajn potegne...ampak vseeno pa prej odneha. Nevem pri nas se je res ful izkazala.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 25 Maj 2009, 00:59:33
Dolgo se nisem javila...naša oprsnica je prispela dva dni po mojem zadnjem sporočilu, torej že nekaj tednov nazaj. Moram reči, da je kar razlika, sploh na sprehodu. Začuda je na začetku nekaj časa hodil lepo ob moji nogi, povsem umirjen, kot da bi bil malce nesiguren. Ko sem ga spodbudila, je šel kot ponavadi naprej. Nekajkrat je še že poskušal potegniti, ampak ga ta oprsnica tako na hitro zablokira, da se kar z vsemi štirimi naenkrat premakne nazaj, in tako zdaj le redko v navalu čistega norenja še pocuka, ko pozabi, da je pripet. Za fleksi se res perfektno obnese, pes ne vleče z ovratnico, kar mi je najpomembnejše, pa tudi mnogo navadnih oprsnic je narejenih tako, da pes prav tako vleče z vratom... Le tu in tam kdaj pocuka, da bi pa prav vlekel, ni variante, ker če samo malce cukneš nazaj, ga takoj ustavi in več ne poskuša vleči.

Zanimivo je to, da od takrat, ko imamo oprsnico, tudi bistveno manj vleče na ovratnici oz. skoraj nič. Morda to nima veze eno z drugim, lahko, da se je preprosto naučil, kako se najbolj udobno hodi na vrvici. :D Glede strahu, poguma, umirjenosti...ne morem kaj dosti reči. Vsekakor ni spremenilo plašnega, ampak zvedavega psa v neustrašnega flegmatika. ::) Škodilo pa tudi ni. Pa glede na to, da raste kot goba, mu je kar komplicirano nastavljat oprsnico - še zdaj ne vem, če je optimalno. A mora biti to čisto ozko oprijeto, ali mora biti malo prostora, da se lahko pes giblje, sede, se zvije v klobčič?

Definitivno priporočam, četudi le kot dopolnitev k ovratnici. Jaz mu vsekakor mnogo raje nataknem to oprsnico, kot ovratnico. Sploh za pasjo šolo in podobna okolja si mi zdi uporabna, ker v takih situacijah Unai zelo rad pozabi, da vlečenje ne pripelje nikamor in se polovico časa davi na ovratnici, prideva pa nikamor.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby