Za pesjanarje > Vzreja

branje rodovnika

(1/12) > >>

lorry:
no, mene pa zaima kako "beremo" rodovnik. prvič bom imela rodovniškega psa (no, res bo šele drugi moj kuža) in zanima me kako naj "berem" rodovnik? na kaj moram biti pozorna in kakšne podatke vse vsebuje?

Sunshine_1:
Pasma, ime psa, spol, poležen dne, dlaka, barva in oznake, vzreditelj (naslov, ime+ priimek),  podatki o prednikih (3 generacije)... To je na rodovniku psička...

Lp

scythe:
Kaj vsebuje rodovnik, ti je povedala že Sunshine. Eno takšno grobo skico rodovnika (v spletni obliki) si lahko ogledaš tudi na moji oz. Astorjevi spletni strani (naslov najdeš v mojem podpisu) pod rubriko Podatki. (ne morem dati linka, ker ni direktnega linka do rubrike). 

Na kaj biti pozoren pri rodovniku je pa stvar pasme. Običajno naj bi bil pozoren na zdravstvene podatke (če so vpisani). Kateri so to - je spet odvisno od pasme. Pri moji pasmi je npr v rodovnik vpisana ocena kolkov in komolcev. Nekateri so tudi pozorni na linije (torej prednike) - ali so predniki bili zdravi (malo pobrskaš s pomočjo Googla), so še živi, če so pokojni - zakaj so umrli, kakšne bolezni se pojavljajo v kakšni liniji... Ogromno stvari je. Najbolje je, da se pogovoriš z nekom, ki "obvlada pasmo", za katero se zanimaš. Le ta ti bo lahko dobro svetoval.

lorry:
hvala za odgovore.  ;)
saj sem v bistvu mislila bolj na bolezenske znake, če je notri vpisana, da je vse ok. npr., imela bom bokserja pri katerih so značilne težave s hrbtenico, zobovjem... to sem imela v mislih.  8)

scythe:

--- Citat: lorry na 19 Avgust 2006, 19:10:48 ---saj sem v bistvu mislila bolj na bolezenske znake, če je notri vpisana, da je vse ok. npr., imela bom bokserja pri katerih so značilne težave s hrbtenico, zobovjem... to sem imela v mislih.  8)

--- Konec Navedka ---
Ne poznam zahtev za pridobitev vzrejnega dovoljenja pri bokserjih, vendar koliko mi je znano omenjenih stvari (te ki si ti napisala) ne boš našla v rodovniku (zgolj predvidevam - ne me držat za besedo). Po moje se ti najbolj splača, da glede na rodovnik - poiščeš s pomočjo googla prednike (posamezne pse torej) in na njihovih spletnih straneh (če jih imajo) pogledaš kako je z njihovim zdravjem etc.

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo